Авторизация
 
 
  • 15:26 – Болгари вимкнули освітлення радянського пам’ятника на підтримку України 
  • 13:20 – Командиров полка “Азова” из Мариуполя освободили из плена (видео) 
  • 10:13 – Великий обмін полоненими: на кого обміняли кума Путіна 

Пристрасті за Катериною: що було до пам’ятника Засновникам Одеси і що залишиться

Пристрасті за Катериною: що було до пам’ятника Засновникам Одеси і що залишиться

На 19 вересня поточного року в Одесі призначено громадські слухання, які стануть першим етапом вирішення питання того, чи залишиться в центрі міста пам’ятник Засновникам Одеси (частіше називають, як пам’ятник Катерині II). Після цього буде ще місяць, коли кожен охочий та зареєстрований зможе залишити свій голос за чи проти в електронному опитуванні.
До Катерини: церква, казарми та фонтан
Це зараз Катерининська площа – центр туристичної Одеси. На початку існування міста там планували збудувати церкву (невдало), пізніше — казарми та шпиталь. Проте назву площі подекуди асоціюють зі Святою Катериною. Зараз на площі є невеликий пам’ятний знак, що нагадує про події більш ніж двовікової давнини.
На початку 1820-х років недобудована церковна споруда була видалена і на довгий час площа стала пустою. Поступово формувався навколишній ансамбль будівель. Лише у 1860-ті рр. тут з’явився фонтан. У центрі було встановлено жіночу фігуру. Цей фонтан зараз доволі часто виникає в якості майбутньої трансформації площі.
На той час вулиця змінювала і свою назву. У різних джерелах можна зустріти такі назви, як Єлисаветинська та Дюківська.
на фото: фонтан на площади до установления памятнике Екатерине

Рейтинг новости: 
Оставить комментарий
Авторизация через facebook:
  • Комментируют
  • Сегодня
  • Читаемое
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Twitter

Актуальные новости Одесской области в одной новостной ленте информационного агентства «Юг-Информ»

Самые свежие и интересные новости Одессы и городов и районов Одесской области. На нашем сайте вы сможете узнать новости Южного, Черноморска, Бедгород-Днестровского, Измаила. Все, чем интересны сегодня Арциз, Килия, Татарбунары, Болград, Тарутино вы сможете узнать на сайте нашего новостного агентства.

Новости политики и культуры, общественная жизнь и здравоохранение, право и криминал, громкие события и происшествия - все это не останется незамеченным в нашей новостной ленте.

Наша цнль - объективное освещение события, которые происходят в южном регионе. Если у вас есть интересная новость и вы хотите, чтобы она появилась на нашем сате, пишите нам через форму обратной связи или на почту [email protected]