Авторизация
 
 
  • 10:01 – В Одессе памятник Пушкину обрисовали буквами Z и V 
  • 17:01 – В Одесской области готовят общий план стабилизации ситуации с экстренными отключениями электроснабжения 
  • 14:01 – В Одессе снизился уровень заболеваемости COVID-19 

В Молдові просять позбавити Гагаузію статусу автономії

В Молдові просять позбавити Гагаузію статусу автономії

В Молдові представники громадської організації „Dacii Stăpânii lumii” заявили про порушення при наданні автономії Гагаузії та закликали керівництво країни скасувати статус автономії.
Виступаючи на прес-конференції з цього питання, член Асоціації Василе Синігур заявив, що у 1994 році під час ухвалення рішення про визнання Автономної територіальної освіти «Гагауз Ері» не врахували думку громадян Молдови та порушили норми Конституції країни.
«Мав бути референдум по всій країні, і громадян мали запитати, чи згодні вони дати автономію, чи ні. Потрібно питати господаря будинку, чи дає він частину своєї землі, чи ні. Вони таємно змінювали Конституцію як злодії, як бандити”, – сказав Василь Сінігур.
Молдовські громадські діячі наголошують, що з державного бюджету до Гагаузії спрямовують суттєві кошти на розвиток регіону, але жителі автономії відмовляються вивчати державну мову, сприяють зміцненню сепаратизму та підтримують лідерів інших країн.
Читайте також: Гагаузія пішла проти Кишинева в питанні георгієвскої стрічки

У зв’язку з цим представники цієї громадської організації звернулися до керівництва країни із закликом внести відповідні поправки до Конституції Молдови та скасувати автономію Гагаузії.
Зазначимо, останніми днями питання законності створення Гагаузької автономії активно обговорюється в експертному середовищі Молдови. Все частіше звучати гасла зрівняти гагаузів з іншими регіонами країни, щоб уникнути сепаратизму та недопущення дестабілізації ситуації в регіоні, чого прагне російське керівництво.
Джерело: IPN

Рейтинг новости: 
теги: Новини
Оставить комментарий
Авторизация через facebook:
  • Комментируют
  • Сегодня
  • Читаемое
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Twitter

Актуальные новости Одесской области в одной новостной ленте информационного агентства «Юг-Информ»

Самые свежие и интересные новости Одессы и городов и районов Одесской области. На нашем сайте вы сможете узнать новости Южного, Черноморска, Бедгород-Днестровского, Измаила. Все, чем интересны сегодня Арциз, Килия, Татарбунары, Болград, Тарутино вы сможете узнать на сайте нашего новостного агентства.

Новости политики и культуры, общественная жизнь и здравоохранение, право и криминал, громкие события и происшествия - все это не останется незамеченным в нашей новостной ленте.

Наша цнль - объективное освещение события, которые происходят в южном регионе. Если у вас есть интересная новость и вы хотите, чтобы она появилась на нашем сате, пишите нам через форму обратной связи или на почту [email protected]