Авторизация
 
 
 • 10:00 – Еврейская больница Одессы снова стала опорной коронавирусной 
 • 10:00 – ГСЧС в Одессе: 20 спасателей ликвидировали возгорание на чердаке (фото) 
 • 08:00 – 9 октября некоторые одесситы останутся без электроэнергии (адреса, время) 

В Одеському музеї покажуть виставку “Міф про молодий місяць”

15 жовтня о 19:00 в Muzeon Музею сучасного мистецтва Одеси відкривається персональна виставка Сани Шахмурадової “Міф про молодий місяць”. Людині властиво шукати щось, що вона могла б окреслити як “істину”; щось справжнє стосовно самого життя.

В Одеському музеї покажуть виставку “Міф про молодий місяць”

Стійкі уявлення про побудову світу і різноманітні онтологічні концепції, які пояснюють її принципи, значною мірою формують наше існування як індивідів та розповсюджуються на всі сфери соціального. Міф як оповідальна форма тривалий час був універсальною та найбільш переконливою системою, що пояснювала значення оточуючих нас феноменів і фізичних явищ. Та що найважливіше — міф прагнув визначити місце людини у цій системі, надаючи їй базові сюжети для усвідомленого існування.
Ми можемо простежити використання міфу як інструмента формування суспільної свідомості на всіх етапах історії людства, та чи можемо ми використовувати міф, його образно-символьну систему для створення нових, індивідуальних моделей світобудови, які мали б звільнювальний характер щодо особистості і сприяли б самоідентифікації людини?, запитує куратор.

У своїй художній практиці Сана Шахмурадова досліджує феномен міфу через візуальні образи і сюжети, які інстинктивно — на рівні рефлексу — усвідомлюються як носії міфологічної мови, випереджуючи спроби формального та раціонального аналізу зображення. Художниця вибудовує свою символьну систему індуктивно: починаючи з образів побутової міфології, помічених у сімейних традиціях, і через особисту сновидальну інтерпретацію цих сюжетів авторка намагається дістатися колективних міфологічних архетипів.

Домінуючими темами у творчості Сани Шахмурадової є образ жінки як самостійного міфу і окремо — міфологічні образи, що продукуються безпосередньо “жіночою” міфологічною свідомістю. Жінки в роботах Сани виступають абсолютним суб’єктом, який водночас і обіймає, “виношує” оточуючий простір, як матір, і невинно досліджує його на дотик, — як дитина. Та особливу цікавість пробуджує виражена жіноча природа більшості місячних культів, яка призвела до появи у сучасному язичництві збірного образу місячного божества — Триєдиної богині, — що відповідає трьом фазам місяця: молодому, повному та старому місяцю.

Міф використовує зміну фаз місяця як порівняльний образ для тлумачення природи людського існування (життя та смерті), і разом з цим він закріплюється за незмінним, постійно спостережуваним явищем руху небесних тіл, тим самим знаходячи підстави для утвердження власної справжності як такої, що відповідає самій природі буття. Міф каже нам: якщо Місяць знаходиться у незмінному циклі переродження, то можна припустити, що і інші феномени світобудови (аж до самого людського буття) можуть розділяти такий самий принцип.

В Одеському музеї покажуть виставку “Міф про молодий місяць”

Чи чули ви коли-небудь Міф про молодий місяць? Я — жодного разу, та інстинктивно відчуваю, що він існує. І коли я бачу тонкий сяючий обідок молодого місяця — цього свідчення достатньо, щоб визначити те, що відбувається, як істину.
Куратор — Володимир Чигринець

Сана Шахмурадова народилася в Одесі у 1996 році. Значна частина її дитинства пройшла в сільській місцевості на Поділлі. У 2014 році вона іммігрувала до Торонто, де отримала ступінь бакалавра мистецтв з психології в Університеті Йорку. Займаючись графікою на постійній основі, згодом вирішила звернутися до живопису. У 2020 році прийняла рішення переїхати до міста, яке надихало її весь час — до Києва. Сана використовує туш та пензель, інколи пастель для створення графіки на папері або полотні. Для живопису використовує стару мішковину або полотно та олію.

 


Источник - Культурометр
Рейтинг новости: 
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
теги: Анонс
Оставить комментарий
Авторизация через facebook:
иконка
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Пройдите авторизацицию через Facebook, чтобы оставить комментарий.
 • Комментируют
 • Сегодня
 • Читаемое
Мы в соцсетях
 • Facebook
 • Twitter

Актуальные новости Одесской области в одной новостной ленте информационного агентства «Юг-Информ»

Самые свежие и интересные новости Одессы и городов и районов Одесской области. На нашем сайте вы сможете узнать новости Южного, Черноморска, Бедгород-Днестровского, Измаила. Все, чем интересны сегодня Арциз, Килия, Татарбунары, Болград, Тарутино вы сможете узнать на сайте нашего новостного агентства.

Новости политики и культуры, общественная жизнь и здравоохранение, право и криминал, громкие события и происшествия - все это не останется незамеченным в нашей новостной ленте.

Наша цнль - объективное освещение события, которые происходят в южном регионе. Если у вас есть интересная новость и вы хотите, чтобы она появилась на нашем сате, пишите нам через форму обратной связи или на почту [email protected]