Проект заводу з переробки мазуту та пластику, будівництво якого планувалося на території Ренійської громади, втратив свою актуальність і не буде реалізовано. У інвестора радикально змінилася концепція: тепер найвигідніший і найперспективніший напрямок економічної діяльності – перевалка українського зерна на експорт. Про це під час нещодавньої 28-ї сесії Ренійської міськради повідомив міський голова Ренійської громади Ігор Плєхов.
«Йдеться про фірму «Одесос», яка отримала 17 гектарів землі (нині вже 23 гектари – Прим. авт.) на березі Дунаю, в районі шлюзу на каналі Векета. Як відомо, спочатку вони хотіли будувати там завод з переробки мазуту та пластику. Але, як я розумію, на сьогодні це вже не актуально, і з’явився інвестиційний проект з перевалки зерна. Наразі інвестор займається облаштуванням території, відновленням причалу та днопоглибленням», – поінформував місцевих депутатів Ігор Плєхов.
Зазначимо, що це питання виникло на сесії Ренійської міськради у зв’язку з вирубкою лісу, яка проводилася на вищезгаданій території у лютому ц.р. Факт вирубки викликав досить гучний резонанс, після чого дев’ята сесія Ізмаїльської районної ради, що відбулася два місяці тому, розглянула питання про внесення змін до Схеми планування території Ренійської громади.
Як розповіла нашому кореспонденту депутатка Ізмаїльської райради Алєт Усамова, на пленарному засіданні виправили помилку, яка була спочатку допущена у Схемі планування території для розміщення заводу з переробки мазуту та пластику.
«На цій ділянці помилково вказано ліс, хоча насправді лісу там немає. Звичайно, якась рослинність є, але її не можна вважати повноцінним лісом. Загалом, за словами головного архітектора району, законність виділення земельної ділянки не викликає сумнівів, і з правової точки зору там все нормально», – зазначила Алєт Усамова.
Цю інформацію у липні ц.р. підтвердив перший заступник голови Ізмаїльської районної військової адміністрації Михайло Шарафаненко.
«До Ізмаїльської райради надійшло звернення з проханням внести до схеми планування території відповідні зміни, — зокрема, виключити згадку про лісовий масив на землях промисловості. Це була необхідна умова для подальшої розробки документів щодо будівництва заводу з переробки мазуту та пластику, без зміни цільового призначення земельної ділянки», – пояснив Михайло Володимирович.
Нагадаємо, що наше видання докладно висвітлювало передісторію цього проекту та стадію його реалізації станом на лютий поточного року. Буквально напередодні російського вторгнення в Україну компанія «Одесос Рені» розчистила територію для будівництва заводу, але потім роботи було припинено. Тепер же, як бачимо, інвестор передумав будувати завод і вирішив отримати швидший зиск.
Зазначимо також, що в цій історії “концепція змінюється” вже втретє. Спочатку фірма «Одесос» отримала землю на березі Дунаю ще 1993 року: тоді там планувалося будівництво причалу для перевалки нафтопродуктів. Але проект так і не було реалізовано, а всі згадки про фірму «Одесос» зникли з інформаційного простору до 2020 року, коли офіційно виникла ідея спорудження заводу з переробки мазуту та пластику.
Кінцевим бенефіціаром (засновником) ТОВ “Одесос Рені” виступає ТОВ “Терра Кепітал Україна”. У свою чергу засновником ТОВ «Терра Кепітал Україна» є англійська компанія «Терра Кепітал Лімітед» (Лондон).
Андрій ПОТИЛІКО
НА ФОТО: Територія, де фірма “Одесос Рені” отримала землю. Автор фото – інтернет-видання «Рені – Одеса»