Згідно останніх соціологічних опитувань, щодо політичних вподобань українців та ставлення до війни, які проводились з 19 по 24 грудня 2024 р, поточний президентський рейтинг Володимира Зеленського і гіпотетичної партії його імені становить відповідно 16,07 % і 13,98%.Валерій Залужний ще залишається лідером, але порівняно з березнем цього року його рейтинг нижчий на 3,88 %, а рейтинг його гіпотетичної «іменної» партії – на 9,41 %. Респонденти розчаровані провалом «слуг народу» та тотальною корупцією при них і розповсюджують це ставлення на Залужного і його можливу партію, які для них є черговими «новим обличчями» в політиці. Крім того, учасники дослідження негативно ставляться до демобілізації Залужного з лав ЗСУ через ВЛК і його від’їзду під час війни на дипломатичну роботу в багату мирну країну.
Юлія Тимошенко продовжує зміцнювати свої позиції в групі лідерів з 12,62%, приріст її рейтингу і рейтингу «Батьківщини» за березень-грудень 2024 р. складає, відповідно, 5,55 % і 5,19 %. Респонденти позитивно оцінюють діяльність експрем’єрки у Верховній Раді в якості голови фракції «Батьківщина» і голови тимчасової слідчої комісії. Значна частина учасників дослідження вказали, що запам’ятали заяви Тимошенко про неприпустимість насильницької мобілізації, підвищення податків і комунальних тарифів.
В той же час, рейтинг колишнього президента
Петра Порошенка і його «Європейської солідарності» (6,89 % і 6,31 %) залишається незмінним. Порівняно з жовтнем 2024 р. спостерігається навіть незначне зниження відповідних показників. У своїх відповідях респонденти зазначали такі вади Порошенка, як корупція, через яку йому довелося піти з посади президента, та тісні бізнесові зв’язки з Віктором Медведчуком і росією.
Митання суспільного життя стосувалися менш радісних приводів і стосувалися майбутнього України як у контексті протидії військовій агресії росії, так і пізніше. Матеріальний стан респондентів залишається скрутним: 41,85 % можуть дозволити собі тільки купувати їжу і деякі побутові послуги, а купити щось дорожче за їжу можуть 12,14 % опитаних.
Серед проблем, які найбільше турбують респондентів окрім війни як такої, перші місця займають корупція (22,70 %), насильницька мобілізація-«бусифікація» (13,20 %), високі комунальні тарифи (12,51 %), низький рівень зарплат і пенсій (12,41 %).
За негайні мирні перемовини в цілому по Україні виступає 73,76 % учасників дослідження (від 53,62 % на Заході країни до 91,21 % на Півдні-Сході). Відповідно, за продовження бойових дій до виходу на кордони 1991 р. виступає 26,64 % (від 46,38 % у тилових західних регіонах до 8,79 % у прифронтових південних і східних).
Опитування проводилось ВГО «Передові Правові Ініціативи» (ППІ) на території України (крім окупованих і прифронтових територій), а також серед громадян України, що перебувають за кордоном через війну (Польща, Німеччина, Чехія, інші країни) 19-24 грудня 2024 р. Репрезентативна вибірка складає 5094 респондентів віком від 18 років. Застосовано методи інтерв’ю «face-to-face» та інтерв’ю телефоном через мобільний додаток системи «IQR», розроблений фахівцями «ППІ» у пропорції 1:1. Похибка репрезентативності не перевищує 2,0%.