Авторизация
 
 
  • 11:40 – В одесском ботсаду сыграют концерт “Времена Года” Вивальди 
  • 15:01 – Экологи подсчитали ущерб окружающей среде в результате ракетного удара по Одесскому району 18 мая 
  • 10:10 – Місцеві ради зможуть законно фінансувати підрозділи Сил оборони 

В нацпарку на Одещині екологи виявили масу загиблих жучків

В нацпарку на Одещині екологи виявили масу загиблих жучків
еколог Іван Русєв, останніми днями сотні тисяч сонечок, які змогли долетіти через Тузлівські лимани до суші, оселились на піщаному пересипі, на луках і степових ділянках нацпарку і навіть в очереті. Вони мігрували через Тузлівські лимани і навіть намагались мігрувати через Чорне море в пошуках попелиць – основної їжі сонечок.
Однак через нещодавні зливи та буревії на узбережжі Тузлівських лиманів виявили мільйони загиблих яскраво забарвлених жуків.
«Їм не пощастило, оскільки під час польоту вони вражаються потужними штормами і хвилями і падають у воду. А потім штормами їх викидає на береги», – наголосив еколог.
Сонечко, або Божа корівка семикрапкова (лат. Coccinella septempunctata) – найпоширеніший вид сімейства сонечок (лат. Coccinellidae) з ряду Жорсткокрилих (лат. Coleoptera). Цей красивий жук є споконвічним мешканцем України. Він здавна користувався великою повагою серед людей, які займаються сільським господарством завдяки тому, що його личинки і дорослі особини активно поїдають попелиць та інших шкідливих комах.

Сонечка вважалися у давніх слов’ян символом сонця і добрих позаземних сил, адже вони просто обожнюють збиратися в освітлених місцях і годинами грітися великими компаніями.
Коли попелиць у природі стає мало, сонечки змушені мігрувати в пошуках їжі. В цьому випадку можна побачити величезні скупчення цих комах, які настільки голодні, що починають кусати все, що трапляється їм на шляху.
Дорослі жуки зимують в захищених місцях поблизу дикої природи, де вони харчуються і розмножуються. Навесні, тільки з’явилися жуки, вони одразу починають харчуватися попелицями перш, ніж почати відкладати яйця. У сезон від одного до трьох місяців (навесні і рано влітку) самка відкладає до 1000 яєць. Яйця відкладаються невеликими купками на листках або гілочках. Доросле сонечко за життя з’їдає приблизно кілька тисяч попелиць. Слід зазначити, що й личинки сонечка мають неабиякий апетит.
«Масова загибель сонечок – це не трагедія, а круговерть в біосфері. Така величезна кількість загиблих сонечок стає їжею для інших тварин, особливо для бокоплавів, яких в солоних Тузлівських лиманах безліч. А останні є важливою харчовою ланкою в лиманних екосистемах, від яких залежить життя багатьох видів риб і птахів», – заявив Іван Русєв.

Рейтинг новости: 
теги: Новини
Оставить комментарий
Авторизация через facebook:
  • Комментируют
  • Сегодня
  • Читаемое
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Twitter

Актуальные новости Одесской области в одной новостной ленте информационного агентства «Юг-Информ»

Самые свежие и интересные новости Одессы и городов и районов Одесской области. На нашем сайте вы сможете узнать новости Южного, Черноморска, Бедгород-Днестровского, Измаила. Все, чем интересны сегодня Арциз, Килия, Татарбунары, Болград, Тарутино вы сможете узнать на сайте нашего новостного агентства.

Новости политики и культуры, общественная жизнь и здравоохранение, право и криминал, громкие события и происшествия - все это не останется незамеченным в нашей новостной ленте.

Наша цнль - объективное освещение события, которые происходят в южном регионе. Если у вас есть интересная новость и вы хотите, чтобы она появилась на нашем сате, пишите нам через форму обратной связи или на почту [email protected]